8 Comments
Aug 9, 2022Liked by Wojtek Żubr Boliński

Spoko tekst. Dodałbym truizm, że od stuleci w tym zapomnianym przez boga, cywilizację i elementarną kulturę osobistą kraju, nieustannie wąska grupa uprzywilejowanych skurwysynów robi wszystko, żeby wszystkie biedaki, czyli z grubsza prawie wszyscy Polacy, nieustannie się między sobą napierdalali od najdrobniejszych gówien zaczynając, na najtrudniejszych sprawach kończąc. Więc weszło nam to z pewnością w krew, nasiąkaliśmy tym gównem przez pokolenia od baby prababy.

Ale komentuję od razu po przeczytaniu, więc nie mam tego przemyślanego w ogóle (CIEKAWE CZY INNI TEŻ TAK ROBIĄ?), bo później bym zapomniał, a nie po to piszesz, żeby komentować, żebym przeczytał i miał wyjebane na Twoje prośby i sugestie.

Jeszcze podzielę się pewnym doświadczeniem. Dzielenie się swoimi przemyśleniami bez przemyślenia sprawy zawiera w sobie także pewien aspekt metafizyczny. Otóż można niespodziewanie poczuć niewiarygodną więź z całą bogatą i bezbrzeżną tradycją rodzimej komcionautyki.

Buziaczki!

PS Przeczytałem w pierwszej chwili "bo się dotleniłem przed chwilą kanapką" i se myślę: o kurwa, szanuję chłopa! To się nazywa mieć wyjebane na kulturę fizyczną na pełnej perwersyjnej kurwie XD

Expand full comment
Aug 10, 2022Liked by Wojtek Żubr Boliński

A moim zdaniem język jest piekny, tylko ludzie kurwy; parafrazując jednego z wąsem.

Expand full comment
Aug 11, 2022Liked by Wojtek Żubr Boliński

Wielu kocha skrajnosci, bo sa proste. My, Polacy, czesto sie klocimy i nie mozemy zrozumiec, ze mozna sie przyjaznic mimo roznicy pogladow na jakis mialki temat.

W Niemczech, gdzie mieszkam, spoleczenstwo jest rowniez spolaryzowane i rowniez kocha skrajnosci. Ale tutaj rzadko dochodzi do klotni, bo Niemiec nie lubi sie wypowiadac, niemal zawsze pozostaje neutralny. Na odwage pozwala sobie jedynie, kiedy jest pijany albo maszeruje z nazistami.

Expand full comment
Aug 11, 2022Liked by Wojtek Żubr Boliński

Chcemy więcej, więcej! artykułów od potężnego lewaka z potężnym wąsem.

A tak na poważnie to świetnie piszesz, podobnie jak nagrywasz materiały na YT, więc miło byłoby mieć tego więcej, w miarę twoich możliwości i chęci pisania.

Expand full comment
Aug 9, 2022Liked by Wojtek Żubr Boliński

Rzeczywiście język polski jest dzielący i mocno w nim widać podział na płci, ale jednocześnie nie widziałbym w tym przyczyny naszej narodowej nienawiści. Moim zdaniem to gnębienie biednej większości Polaków przez prawicowy post solidarnościowy dyskurs (tak jak wspomniałeś). Nie wiem jak było w CZASACH SŁUSZNIE MINIONYCH, ale teraz jesteśmy zakompleksieni i walka dwóch prawic to podnosi do potęgi. Pozdrawiam Panie Żubr. I pozdrawiam wszystkich Polaków.

Expand full comment
Aug 9, 2022Liked by Wojtek Żubr Boliński

PPS Nie jestem językoznawcą, skromnym filologiem raptem, który potrzebował dekady na skończenie polonistyki, ale upatrywanie źródła problemu głównie w języku... no to by było ciut za proste imo

PPPS PPS to najfajniejszy PS! ✊

Expand full comment